WAKOL PU 280 5kg Zobacz większe

WAKOL PU 280 Gruntówka 5kg

Wakol

Nowy produkt

Grunt poliuretanowy na bazie żywic pod kleje do podłóg

Więcej szczegółów

405,00 zł brutto

Więcej informacji

Zastosowanie:
Jednoskładnikowa gruntówka na bazie żywic reaktywnych do gruntowania podłoży chłonnych i niechłonnych oraz do wzmacniania osłabionych powierzchni jastrychu. WAKOL PU 280 można stosować do izolacji przed podciąganiem kapilarnym wilgoci w pomieszczeniach niepodpiwniczonych oraz izolacji w jastrychach cementowych bez ogrzewania podłogowego do maksymalnie 6 % CM (wilgotność resztkowa), jak też z ogrzewaniem podłogowym do maksymalnie 3 % CM (wilgotność resztkowa).

Szczególne właściwości:
bez rozpuszczalników bardzo niska emisjapod meble na kółkach • na ogrzewanie podłogowe bez rozpuszczalników według definicji TRGS 610 według kryteriów GEV zaklasyfikowany do grupy EC1: bardzo niska emisja

Dane techniczne:
Baza surowcowa : żywice poliuretanowe
Nakładanie: wałkiem welurowym lub piankowym

Zużycie:
ok. 100 - 150 g/m² jako gruntówka ok. 250 - 350 g/m² jako izolacja przeciwwilgociowa, w zależności od chłonności podłoża

Czas schnięcia:
ok. 40 - 50 minut

Okres składowania:
ok. 12 miesięcy w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętych opakowaniach

Temperatura składowania:
powyżej +5 °C, wrażliwy na przemrożenie

Kod Giscode: RU 1
Kod Emicode: EC1 R
Podłoże i warunki klimatyczne w pomieszczeniu muszą odpowiadać normie DIN 18356 względnie normie DIN 18 365 (nie dot. określonego w normie wymogu wilgotności). Jastrychy z siarczanu wapnia przed gruntowaniem należy przeszlifować i odkurzyć zgodnie z zaleceniami producenta i obowiązującymi normami. Zastosowanie gruntówki WAKOL PU 280 jako izolacji przeciwwilgociowej możliwe jest wyłącznie na jastrychach trwale odpornych na działanie wilgoci. Nie należy stosować przy stale rosnącej wilgotności pary pod ciśnieniem i dyfuzji pary.

Ważne wskazówki:
Nie pracować w temperaturze poniżej +15°C. Materiał magazynowany w chłodnych warunkach należy odpowiednio wcześnie przenieść do ciepłego pomieszczenia. Gruntówki WAKOL PU 280 nie należy stosować na posadzki użytkowe jak PCW, CV, guma, linoleum. Przy pracy zalecamy stosować okulary i rękawice ochronne. Przy ewentualnym dostaniu się gruntówki do oka należy wypłukać je intensywnie wodą i udać się do lekarza. Zabrudzoną skórę można przed zaschnięciem gruntówki wyczyścić wodą z mydłem.

Ilość:
11 kg

Opinie

Napisz opinię

WAKOL PU 280 Gruntówka 5kg

WAKOL PU 280 Gruntówka 5kg

Grunt poliuretanowy na bazie żywic pod kleje do podłóg

Produkty powiązane

Pliki do pobrania