WAKOL PU 280 5kg Zobacz większe

WAKOL PU 280 Gruntówka 5kg

Wakol

Nowy produkt

Grunt poliuretanowy na bazie żywic pod kleje do podłóg

Więcej szczegółów

260,16 zł

Więcej informacji

Zastosowanie:
Jednoskładnikowa gruntówka na bazie żywic reaktywnych do gruntowania podłoży chłonnych i niechłonnych oraz do wzmacniania osłabionych powierzchni jastrychu. WAKOL PU 280 można stosować do izolacji przed podciąganiem kapilarnym wilgoci w pomieszczeniach niepodpiwniczonych oraz izolacji w jastrychach cementowych bez ogrzewania podłogowego do maksymalnie 6 % CM (wilgotność resztkowa), jak też z ogrzewaniem podłogowym do maksymalnie 3 % CM (wilgotność resztkowa).

Szczególne właściwości:
bez rozpuszczalników bardzo niska emisjapod meble na kółkach • na ogrzewanie podłogowe bez rozpuszczalników według definicji TRGS 610 według kryteriów GEV zaklasyfikowany do grupy EC1: bardzo niska emisja

Dane techniczne:
Baza surowcowa : żywice poliuretanowe
Nakładanie: wałkiem welurowym lub piankowym

Zużycie:
ok. 100 - 150 g/m² jako gruntówka ok. 250 - 350 g/m² jako izolacja przeciwwilgociowa, w zależności od chłonności podłoża

Czas schnięcia:
ok. 40 - 50 minut

Okres składowania:
ok. 12 miesięcy w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętych opakowaniach

Temperatura składowania:
powyżej +5 °C, wrażliwy na przemrożenie

Kod Giscode: RU 1
Kod Emicode: EC1 R
Podłoże i warunki klimatyczne w pomieszczeniu muszą odpowiadać normie DIN 18356 względnie normie DIN 18 365 (nie dot. określonego w normie wymogu wilgotności). Jastrychy z siarczanu wapnia przed gruntowaniem należy przeszlifować i odkurzyć zgodnie z zaleceniami producenta i obowiązującymi normami. Zastosowanie gruntówki WAKOL PU 280 jako izolacji przeciwwilgociowej możliwe jest wyłącznie na jastrychach trwale odpornych na działanie wilgoci. Nie należy stosować przy stale rosnącej wilgotności pary pod ciśnieniem i dyfuzji pary.

Ważne wskazówki:
Nie pracować w temperaturze poniżej +15°C. Materiał magazynowany w chłodnych warunkach należy odpowiednio wcześnie przenieść do ciepłego pomieszczenia. Gruntówki WAKOL PU 280 nie należy stosować na posadzki użytkowe jak PCW, CV, guma, linoleum. Przy pracy zalecamy stosować okulary i rękawice ochronne. Przy ewentualnym dostaniu się gruntówki do oka należy wypłukać je intensywnie wodą i udać się do lekarza. Zabrudzoną skórę można przed zaschnięciem gruntówki wyczyścić wodą z mydłem.

Ilość:
5 kg

Opinie

Napisz opinię

WAKOL PU 280 Gruntówka 5kg

WAKOL PU 280 Gruntówka 5kg

Grunt poliuretanowy na bazie żywic pod kleje do podłóg

Produkty powiązane

Pliki do pobrania