BLANCHON Protector Mat 1L (dawniej metamat)

Blanchon

Nowy produkt

Środek do podłóg lakierowanych w aspekcie matowym.

Więcej szczegółów

56,91 zł

Więcej informacji

Dane techniczne:
Specjalnie dobrana receptura środka pielęgnacyjnego MÉTAMAT® BLANCHON pozwala trwale zabezpieczać powierzchnie polakierowane w aspekcie matowym i na długo zachować ich świeży wygląd. Parkietom przeznaczonym do intensywnej eksploatacji nadaje swoistą MATOWĄ METALIZACJĘ, która znacznie uproszcza późniejszą pielęgnację. Jest idealny do zmatowienia zbyt błyszczących powierzchni drewnianych lub z tworzyw sztucznych. Posiada własności antypoślizgowe (nie zawiera silikonów). MÉTAMAT® nie żółknie i jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami lakierów do parkietów. Jest odpowiedni do niemal wszystkich polakierowanych powierzchni: parkietów, podłóg drewnianych, laminatów, melaminowych, z korka a także do paneli podłogowych (patrz* PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI). METAMAT® jest białym płynem, który staje się przeźroczysty po wyschnięciu.

Przygotowanie powierzchni:
MÉTAMAT® nakłada się na wszystkie lakiery do parkietów nie zawierające silikonów. W przypadku parkietów fabrycznie polakierowanych, po odpowiednim przygotowaniu powierzchni, należy wypróbować działanie na mało widocznym fragmencie. Nie nakładać na powierzchnie z kamienia, posadzki i inne twarde podłogi. Pierwsze zastosowanie MÉTAMATU® polecane jest nie wcześniej niż po upływie 10 dni od polakierowania podłogi. Do prawidłowego przygotowania powierzchni należy użyć środka DECAPANT DB BLANCHON (wlać 0,5 litra środka do 10 litrów ciepłej wody) i zmywać(1) mopem. Oczyszczoną w ten sposób powierzchnię przecierać następnie przy pomocy wilgotnej szmaty, często płukanej w czystej wodzie. Przed zastosowaniem MÉTAMATU® upewnić się, że podłoga jest sucha, czysta i niczym niezatłuszczona.
Uwaga: w przypadku parkietów fabrycznie polakierowanych, których drewno może być wyjątkowo higroskopijne (jak np. buk) należy najpierw wypróbować działanie na mało widocznym fragmencie.
Powierzchnia drewniana nigdy nie powinna być zalewana wodą, należy przecierać ją na mokro, dobrze odciśniętymi i nigdy nie ociekającymi narzędziami.

Sposób użycia:
Nałożyć 1 lub 2 cienkie warstwy MÉTAMATU® przy pomocy mopa, bawełnianej szmatki, miotły z mikrofibry lub miotły-gąbki. Odczekać 1 godzinę między nanoszeniem poszczególnych warstw. Czas ten jest konieczny do uzyskania całkowitej polimeryzacji.

Czyszczenie narzędzi:
Zaraz po użyciu przemyć dokładnie wodą. Do wody można ewentualnie dodać niewielką ilość środka DECAPANT DB. Dobrze zamknąć opakowanie po zakończeniu pracy. Nie wylewać do kanalizacji.

Schnięcie:
Pyłosuchość: około 15 minut.
Schnięcie "pokrywane": po 1 godzinie w normalnych warunkach.
Użytkowanie pomieszczeń: po około 1h30 do 2 godzin.

Wydajność:
40 do 50 m2 z 1 litr

Opakowanie:
1 Litr

Opinie

Napisz opinię

BLANCHON Protector Mat 1L (dawniej metamat)

BLANCHON Protector Mat 1L (dawniej metamat)

Środek do podłóg lakierowanych w aspekcie matowym.

Produkty powiązane

Pliki do pobrania