BLANCHON Protector półpołysk 1l Metalizator Zobacz większe

BLANCHON Protector półpołysk 1L Metalizator

Blanchon

Nowy produkt

Środek do podłóg lakierowanych w połysku.

Więcej szczegółów

44,72 zł

Więcej informacji

Dane techniczne:
Specjalnie dobrana receptura Protectora półpołysk (dawnego metalizatora) pozwala łączyć twardość żywic akrylowych z elastycznością wosków polietylenowych, co pozwala na uzyskanie trwałego zabezpieczenia polakierowanej powierzchni (i podłóg z tworzyw sztucznych).
Protector tworzy na powierzchni lakieru cienką, jednolitą powłokę, która wypełnia pory, zapobiega osiadaniu brudu, zabezpiecza podłogę przed skutkami intensywnej eksploatacji i powstawaniem czarnych śladów po obuwiu. Nie wymaga polerowania. Z uwagi na wysoką stabilność zawartych w formule kopolimerów, nie żółknie, nie łuszczy się a jego charakterystyczna przyczepność do powierzchni sprawia, że posiada właściwości antypoślizgowe. Jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami lakierów do parkietu. Jest białym płynnem, który staje się przeźroczysty po wyschnięciu.

Przygotowanie nawierzchni:
Protector nakłada się na wszystkie lakiery do parkietów nie zawierające silikonów, po odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Pierwsze zastosowanie Protector polecane jest nie wcześniej niż po upływie 10 dni od polakierowania podłogi. Do prawidłowego przygotowania powierzchni należy użyć środka DECAPANT DB BLANCHON (wlać 0,5 litra środka do 10 litrów ciepłej wody) i zmywać(1) powiezchnię mopem. Oczyszczoną w ten sposób powierzchnię przecierać następnie przy pomocy wilgotnej szmaty, często płukanej w czystej wodzie. Przed zastosowaniem Protectora upewnić się, że podłoga jest sucha, czysta i niczym nie zatłuszczona. Uwaga: w przypadku parkietów fabrycznie polakierowanych, których drewno może być wyjątkowo higroskopijne (jak np. buk) należy najpierw wypróbować działanie na mało widocznym fragmencie.
(1)Powierzchnia drewniana nigdy nie powinna być zalewana wodą, należy przecierać ją na mokro, dobrze odciśniętymi i nigdy nie ociekającymi narzędziami.

Sposób użycia:
Nałożyć 1 lub 2 cienkie warstwy Protectora przy pomocy mopa, bawełnianej szmatki, miotły z mikrofibry lub miotły-gąbki. Odczekać 1 godzinę między nanoszeniem poszczególnych warstw. Czas ten jest konieczny do uzyskania całkowitej polimeryzacji.

Czyszczenie narzędzi:
Zaraz po użyciu przemyć dokładnie wodą. Do wody można ewentualnie dodać niewielką ilość środka DECAPANT DB. Dobrze zamknąć opakowanie po zakończeniu pracy. Nie wylewać do kanalizacji.

Schnięcie:
Pyłosuchość: około 15 minut.
Schnięcie "pokrywane": po 1 godzinie w normalnych warunkach.
Użytkowanie pomieszczeń: po około 1h30.

Wydajność:
40 do 50 m2 powierzchni z 1 litra.

Opakowanie:
1 Litr

Opinie

Napisz opinię

BLANCHON Protector półpołysk 1L Metalizator

BLANCHON Protector półpołysk 1L Metalizator

Środek do podłóg lakierowanych w połysku.

Produkty powiązane

Pliki do pobrania